Kron ve Köprü

Bir diş kronu, eksik dişlerin onarılmasında kullanılması için sahte diş veya yedek diş olarak adlandırılabilir. Köprüler de aynıdır ancak bir veya daha fazla eksik dişin yerini alır. Bir başlık gibidir ve şeklini ve boyutunu, gücünü eski haline getirmek, görünümünü ve işlevini iyileştirmek için dişi kaplayarak dişin üzerine yerleştirilir. Zirkonyum, altın veya porselen gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Kronlar için en iyi malzeme seçimi, sadece birkaç faktörü belirtmek için krona ihtiyaç duyan dişin konumu, dişin rengi ve dişeti dokunuzun konumu dikkate alınarak kararlaştırılır. Bir veya daha fazla ciddi şekilde hasar görmüş, şekli bozulmuş veya lekeli dişleriniz varsa, diş kronları sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Kronlar, hasarlı dişleri korumak ve gülümsemenizi eski haline getirmek için ideal çözümdür, çünkü dişeti çizginize kadar tüm dişinizi kaplar ve yenisiyle değiştirirler. Kronlar, bir dizi farklı sorunu çözmek için kullanılır. Ağız travması sonucu zarar görmüş çatlak dişler genellikle bir kronla tedavi edilir. Kronlar ayrıca genellikle bir kök kanalından sonra dişi korumak ve dolgu başarısız olursa büyük dolguları değiştirmek veya geniş çaplı çürüklü dişleri onarmak için önerilir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sık Sorulan Sorular

Kronlar için hangi materyali seçmeye karar verirken dişinizin konumu, gülümsediğinizde dişin ne kadarını göstereceği, dişeti dokunuzun konumu, kurona ihtiyaç duyan dişin işlevi, nasıl olduğu gibi belirleyici faktörler vardır. Kişisel tercihinizi de söyleyebilirsiniz. Beyazı seçerseniz, iyi ağız hijyeni uygulamalarını takiben kronu taşıdığınız sürece beyaz kalır.
https://ardendis.com/wp-content/uploads/2021/08/pexels-tima-miroshnichenko-5355720-640x480.jpg
Mevcut dişinizin veya implantınızın üzerine bir kron takılır ve diş hekiminin mevcut dişi modifiye etmesi gerekebilir. İşlem sırasında biraz lokal anestezi yapılacağı için ağrı hissetmezsiniz, ancak işlem sonrası biraz ağrı hissedebilirsiniz.

Diğer Tedavilerimize Gözat

Uzman kadromuz ile birçok tedavi yöntemini sizlere sunmaktayız.

https://ardendis.com/wp-content/uploads/2020/01/home-service-2.png

İmplantoloji

Dental implantlar, ağzında hiç diş bulunmayan veya bir yada birden fazla diş eksikliklerinde yapay kökler olarak kullanılmaktadır.

https://ardendis.com/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

Protez

Dişlerin ve çevre dokuların çeşitli sebeplerle madde kaybına uğradığı ya da tamamen kaybedildiği durumlarda uygulanır.

https://ardendis.com/wp-content/uploads/2020/01/home-service-3.png

Beyazlatma

Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir.

https://ardendis.com/wp-content/uploads/2020/01/home-service-4.png

Porselen Laminalar

Laminate Veneer porselen lamina dişlerin sadece ön yüzeyinden minimum madde kaldırmak suretiyle dişe yapıştırılan porselen yapraklardır.

https://ardendis.com/wp-content/uploads/2021/07/logo.png

İhtiyacınız olan en iyi tedaviyi almanızı sağlamak için birlikte çalışıyoruz.

Telefon
0543 130 4343
Çalışma Saatlerimiz
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Konuşma Başlat
Yardımı mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim ?
API –>